Typowe pytania | Katalogi | Kontakt

Kahrs

kahrs logo

Kahrs obrazek początkowy

INNOWACYJNOŚĆ TO TRADYCJA KÄHRS
Kährs to renomowana marka parkietów warstwowych produkowanych w Szwecji nieprzerwanie od 1941 roku. Kährs jest twórcą konstrukcji parkietu wielowarstwowego oraz współautorem mechanicznego systemu bezklejowego łączenia desek Woodloc. Kährs był pierwszym producentem, który wykorzystał tę rewolucyjną metodę do łączenia desek. Woodloc to najmocniejsze na rynku mechaniczne złącze, które pozwala w niemal niewidoczny sposób łączyć poszczególne deski ze sobą. Same układają się one w jednej linii, a połączenie nie wymaga kleju. Podłoga zmontowana w ten sposób jest odporna na intensywne użytkowanie, pomiędzy deskami nie powstają szczeliny, a połączenia wytrzymują cały okres żywotności podłogi. Podłogi Kährs mogą być montowane w dwóch wariantach; jako tzw. podłogi pływające lub klejone do podłoża.

WOODLOC®5S

Kahrs woodlock

Kahrs – rodzaje selekcji

Spokojne City czy rustykalne Country?
Charakter surowca ma tak samo duży wpływ na wygląd gotowej podłogi jak wielkość i liczba klepek. Naturalne usłojenie, wraz ze zróżnicowanymi kolorami surowca, nadadzą podłodze żywy, naturalny wygląd. Surowiec jednolity kolorystycznie, bez lub z niewielkimi sękami oraz wyraźnym usłojeniem, pozwala wyprodukować podłogę stonowaną i jednolitą. Nasze długie doświadczenie w sortowaniu drewna, pozwala nam na zaoferowanie podłóg o bardzo różnym wyglądzie i stylu.

 • Selekcja City

Są to podłogi minimalistyczne; wykonane z surowca o jednolitym usłojeniu z niewielkim zróżnicowaniem odcieni i wzorów. W zależności od gatunku drewna mogą być jasne lub ciemne, ale odcienie i ich ogólny wygląd można nazwać jednolitymi. Jeśli lubisz spokój i ciszę, poszukaj podłogi w selekcji City.

kahrs city

 

 • Selekcja Town

Jasne czy ciemne, podłogi te charakteryzują się subtelnymi różnicami odcieni i wzorów bez sęków. Tworzą doskonałe tło, kierując uwagę na inne elementy dekoracji wnętrza. Jeśli szukasz podłogi o w miarę jednolitym wyglądzie, rzuć okiem na selekcję Town.

kahrs town

 

 • Selekcja Country

Jeśli szukasz podłogi rustykalnej, najprawdopodobniej spodoba Ci się któraś z naszych podłóg w selekcji Country. Znajdziesz tu wyraźnie usłojone i sęczne drewno, zróżnicowane kolorystycznie o jednoznacznie naturalnym wyglądzie.

 

kahrs country

Podłoga Kahrs 1,2 czy 3-pasmowa?

Natura jest doskonałym twórcą różnorodności. Ponieważ drewno posiada zróżnicowane kolory, usłojenie i charakter w zależności od miejsca, w którym rosło, długie doświadczenie pozwoliło nam na opracowanie wyjątkowego systemu kontroli, selekcji i cięcia drewna wg jego jakości i wyglądu, dzięki czemu możemy produkować i oferować podłogi o zróżnicowanym wyglądzie, wyrazie i stylu.

 • Podłogi 1-pasmowe:

Część podłogi, którą Państwo widzą i po której chodzą, tzn. warstwę wierzchnią, wycięto z jednolitego kawałka drewna, a taką podłogę nazwano 1- pasmową. Podkreśla ona i uwydatnia naturalny charakter drewna z jego słojami, sękami i odcieniami zabarwienia. Podłogi 1-pasmowe są produkowane w trzech różnych długościach i dwóch szerokościach. Idealnie nadają się do dużych pomieszczeń, którym dodają przestronności.

 • Podłogi 2-pasmowe:

Warstwa wierzchnia jest złożona na szerokości z dwóch klepek. Klepki dobiera się w ten sposób, aby nadać różnym podłogom różne charaktery. Podłogi 2-pasmowe Kährs są dostępne w dwóch opcjach – z klepkami krótszymi lub dłuższymi. Dłuższe klepki świetnie prezentują się w większych pomieszczeniach, krótsze w mniejszych.

 • Podłogi 3-pasmowe:

W podłogach 3 –pasmowych, warstwa wierzchnia wykonana jest na szerokości z trzech klepek. Klepki mają różną długość i są porozmieszczane na desce przypadkowo. Uzyskujemy w ten sposób podłogę o wyjątkowym charakterze. Podłogi 3-pasmowe należą do najlepiej sprzedających się produktów i oferują najwięcej możliwości w zakresie dekoracji wnętrz.

 

kahrs 1pasmowykahrs 2pasmowykahrs 3pasmowy

 Podłoga Kahrs - wzór 1-pasmowy, 2-pasmowy i 3-pasmowy

Rodzaje wykończenia

Każdy z przedstawionych sposobów obróbki powierzchni podkreśla naturalną urodę drewna. Państwa wybór zależy od indywidualnych preferencji jeżeli chodzi o kolory, nastój i klimat, a także od tego jak wiele uwagi jesteście Państwo skłonni poświęcić pielęgnacji podłogi. Podłogi Kährs są gotowe do użytkowania natychmiast po ułożeniu. To dość wygodne, nieprawdaż?

 • Lakier półmatowy

Nasz lakier półmatowy pasuje do charakteru drewna, uwypuklając jego naturalną strukturę. Sprawia, że podłoga jest bardziej odporna na ścieranie i jest łatwiejsza w utrzymaniu. Stosujemy najcieńszą możliwą warstwę, aby nie ukrywać naturalnego połysku drewna.

 • Lakier matowy

Nasz lakier matowy nadaje wrażenia surowego drewna lub drewna pokrytego olejem naturalnym. Miękka i ciepła naturalna powierzchnia jest niewiarygodnie miła dla stóp. Lakier matowy jest tak samo odporny na ścieranie i jest łatwy w utrzymaniu jak lakier standardowy.

 • Olej naturalny

Olej naturalny Kährs daje cudownie naturalne wrażenie. Podkreśla naturalną fakturę i ziarnistość drewna oraz uwydatnia jego koloryt. Podłogi olejowane olejem naturalnym są łatwe w utrzymaniu, ale należy pamiętać o tym, że wymagają większej pielęgnacji – należy je regularnie pokrywać odświeżaczem oleju Kährs.

 

kahrs lakierkahrs lakier matowykahrs olej

Kolejno: lakier, lakier matowy i olej naturalny

 

 • Szczotkowanie

Szczotkowanie powierzchni uwypukla naturalną strukturę i ziarnistość drewna. Szczotkowanie jest zwykle uzupełniane innymi technologiami obróbki powierzchni, takimi jak fazowanie krawędzi lub barwienie.

 

kahrs szczotkowanie

 

 • Barwienie

Aby wzmocnić naturalny odcień drewna i dodać mu koloru, w procesie produkcyjnym oraz na etapie projektowania wykorzystuje się barwienie i dymienie. Dostępne są rozmaite odcienie tych podłóg, od jasnobiałych i szarych do ciemno-brązowych i czarnych.

 

kahrs barwienie

 

 • Fazowanie krawędzi

Fazowanie krawędzi w podłogach 1-pasmowych podkreśla kształt deski. Zarówno mikrofaza (lekkie zaakcentowanie krawędzi przy pomocy szlifowania papierem ściernym), jak i głębokie fazy na wszystkich krawędziach, nadają podłodze rustykalnego i solidnego wyglądu

 

kahrs fazowanie

 

Przykładowe aranżacje podłóg KAHRS