Typowe pytania | Katalogi | Kontakt

Bolefloor

Bolefloor logo

 

Life is not a straight line!

Bolefloor aranż

Podłogi KRZYWOLINIOWE

Jako jedni z pierwszych w Polsce mamy zaszczyt zaprezentować Państwu niezwykłe podłogi holenderskiej marki Bolefloor. To kolekcja przełamująca dotychczasowe schematy tworzenia i myślenia o naturalnej, drewnianej podłodze. To nowość i swoista rewolucja nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku.

Przyzwyczailiśmy się do tradycyjnej deski o prostych krawędziach. A gdyby tak zadać sobie pytanie dlaczego krzywy pień drzewa - tak jak go natura stworzyła, obrabiamy do prostej krawędzi deski? Dlaczego odpad produkcyjny musi być tak duży? Coś co było niemożliwe wczoraj, staje się możliwe dzisiaj. Bolefloor wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne i jako pierwsi produkują na skalę przemysłową deskę krzywoliniową. Każda z nich jest prawdziwie unikatowa, jak linia drzewa, za którą podąża, jak nasze życie, które nie jest przecież prostą linią.

Gatunki drewna, w jakich podłoga jest produkowana:

  • Dąb (w klasie rustykalnej, naturalnej i selekt)
  • Jesion (w klasie naturalnej i selekt)
  • Klon
  • Wiśnia
  • Orzech amerykański

Podłoga dostępna jest w formie litej deski (grubość 20 mm), ale mając na uwadze popularne dzisiaj ogrzewanie podłogowe, występuje również jako produkt warstwowy (grubość 13 lub 18 mm).

WYMIARY DESEK

Grubość: warstwowa:13 mm lub 18 mm; lita – 20 mm
Szerokość: 150 – 350 mm
Długość: 500-2900 mm (pod zamówienie może być dłuższa)
Łączenie: standardowo, każda z desek posiada łączenie na pióro-wpust.
Fazowanie: na życzenie Klienta 2- lub 4-stronne bądź brak fazy.
Wykończenie: deski oferowane są jako fabrycznie wykończone deski do wyboru: olej naturalny lub barwiony, powierzchnia gładka lub szczotkowana bądź w wersji surowej, szlifowanej – pod wybrane wykończenie po instalacji.

Przy okazji przenosimy piękno wyrysowane przez naturę wprost pod nasze stopy. Podłogi tego rodzaju wykonane z dębu lub jesionu posiadają bardzo zindywidualizowany charakter. Są „szyte na miarę”, wymagają więc bardzo dokładnego pomiaru pomieszczenia, w którym będą instalowane, ponieważ ponumerowane deski muszą znaleźć się w określonym miejscu. Jednych zachwyca, drugich zaciekawia, innych zaskakuje – nie wszystkim będzie się podobać, nie każdy zamarzy o takiej pod swoimi stopami, ale z pewnością nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Coraz to liczniejsze realizacje pokazują jednak że zwolenników oryginalności jest całkiem sporo. Unikalność definiuje podłogi krzywoliniowe– tak jak nie ma dwóch takich samych drzew, tak nie powstaną dwie podobne podłogi Bolefloor.